Dla słuchaczy "Lata z Radiem" wszystko zaczęło się już rano, relacją Romana Czejarka i Sławy Bieńczyckiej z ławeczki z Mazurskimi Pofajdokami. Na antenie pojawił się również Robert Sowa, opowiadając o daniach, które serwowane będą podczas imprezy, dzięki czemu smakosze z innych stron Polski mieli jeszcze szansę dojechać do Szczytna :). Po audycji, było jak zawsze wspólne zdjęcie z równolatkami "Lata z Radiem", czyli osobami urodzonymi w 1971 roku. A potem... przygotowania do imprezy.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00, kiedy to wszyscy zebrani usłyszeli sygnał będącej muzycznym symbolem Lata z Radiem „Polki-Dziadek”. Po chwili na scenie pojawili się prowadzący imprezę Roman Czejarek i Bogdan Sawicki, prezentując plan imprezy i zapraszając wszystkich do kilkugodzinnej zabawy. Po powitaniu sceną zawładnęło Centrum Uśmiechu ze specjalnym, „owocowym” programem dla dzieci.
Podczas, gdy na scenie artyści zabawiali publiczność, Robert Sowa ze swoim kulinarnym teamem rozpoczął serwowanie tysięcy aromatycznych i zdrowych dań na bazie kurczaka. Po programie dla najmłodszych, Robert pojawił się również na scenie głównej, gdzie w rozmowie z prowadzącymi opowiedział o przygotowanych daniach i o promowanym przez Lato z Radio zdrowotnym aspekcie kulinariów.
Dużą atrakcją koncertu w Szczytnie było również Wielki Finał konkursu zorganizowanego przez firmę Profi. Do ścisłego finału weszło 8 zawodników. Każdy z nich już przed przystąpieniem do walki otrzymał 37-calowy telewizor LCD i kosz pełen niespodzianek. Niezła motywacja, zwłaszcza przed walką o nagrodę główną, którą był milion złotych! Z pozoru banalne zadanie konkursowe - rzuty piłeczkami do celu z odległości 6 metrów (50 piłeczek i 30 sekund) nie zostało niestety wykonane i nikomu nie udało się zdobyć głównej nagrody. Najlepszy okazał się Aleksander Szczepan z Wrocławia, który otrzymał wycieczkę wartą 24.000 zł i kolejny LCD 37 cali. Gratulujemy!
Kilka minut po 18.00 rozpoczęła się muzyczna część imprezy. Jako pierwszy wystąpił zespół Enej. Kolejną dawkę wrażeń zapewnił Paweł Kukiz i zespół Piersi, a muzyczną wisienką na torcie, czyli główną gwiazdą wieczoru była królowa polskiego rocka – Kora. Były tłumy...
A teraz kilka słów o tym, co działo się podczas imprezy poza sceną…
W radiowym namiocie działało plenerowe studio Sławy Bieńczyckiej, gdzie można było poznać pracę radia od kulis i zostać reporterem „Lata z Radiem”. Ministerstwo Zdrowia udzielało nieodpłatnych porad lekarskich i umożliwiło paniom przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni mogli też oddać krew w specjalnym krwiobusie.
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury propagowało zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promowało program „Poznaj Dobrą Żywność” oraz rozpowszechniało wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich. Celem Ministerstwa jest pokazanie żywności wysokiej jakości, wyróżnionej znakiem PDŻ, a także działalności Lokalnych Grup Działania – ich produktów regionalnych, tradycyjnych, rękodzieła czy też propozycji spędzania wolnego czasu w poszczególnych regionach. Każdy z odwiedzających stoisko Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi mógł spróbować polskich specjałów i wziąć udział w ciekawych konkursach.
Zdjęcia: Maria Malanowska & www.latozradiem.pl
Dziękujemy!
Ze względu na swoje położenie SZCZYTNO bywa nazywane Południową Bramą Mazur. Otaczają je lasy i jeziora. W centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Duże i Małe oraz ruiny zamku krzyżackiego. Zachowało się tu wiele zabytków m.in.: stary browar, wieża ciśnień, obiekty sakralne różnych wyznań, cmentarze (katolicki, ewangelicki i żydowski), Chata Mazurska i ratusz z wieżą widokową. Odwiedzając Muzeum Mazurskie można poznać historię, kulturę i przyrodę ziemi szczycieńskiej.
Niewątpliwą atrakcją jest unikatowa w Europie kolekcja ręcznie malowanych kafli piecowych. Miejską architekturę i godne uwagi zabytki można zwiedzać podążając szlakiem Mazurskich Pofajdoków. Jednak Szczytno to przede wszystkim centrum turystyczno-kulturowe z licznymi atrakcjami rekreacyjno-sportowymi oraz wydarzeniami artystycznymi.
Oba jeziora, Domowe Duże i Domowe Małe, to centrum wydarzeń sportowych w mieście. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (katamaran, jachty typu Omega, kajaki, rowerki wodne), czy statek wycieczkowy "Jagienka" - to wszystko, co potrzebne jest do aktywnego i przyjemnego wypoczynku na miejskich akwenach.
W letnie miesiące Szczytno kusi m.in. festiwalami oraz imprezami dedykowanymi całym rodzinom.
Źródło informacji i zdjęcie Szczytna: www.latozradiem.pl